Надрукувати
Категорія: Чорниця високоросла
Перегляди: 13730

Сорт

Зона

Період дозрівання

Розмір ягоди

Присмак

Розмір сформованого куща

Форма куща

Врожайність кг/куща

Дюк (Duke)

4-7

Ранній

Середній/великий

Помірно солодкий

1,3-1,8 м

Сильнорослий, прямостоячий

Висока

Зрозуміло, чому Дюк є найбільш висаджуваним серед інших ранньостиглих північних сортів чорниці – саме він є продуктивним постачальником привабливої, твердої, блакитної ягоди чорниці найвищого сорту. Дюк цвіте пізно, але дозріває рано, що захищає квіти від весняних приморозків. Під вагою плодів гілки можуть звисати до землі, в результаті чого у якості підтримки садівники використовують підпорки. 

Блюкроп (Bluecrop)

4-5

Середній

Великий

Солодкий

1,3-1,8 м

Розлогий, прямостоячий

5-9

У порівнянні із іншими видами вважається найбільш стійким до адаптації, характеризується відповідно високою _рожайністю, відмінною якістю ягоди та стійкістю до хворіб. Існують і інші сорти із більш декоративними особливостями, але при садовій висадці жоден з них не зрівняється із даним сортом. Блюкроп є найпоширенішим сортом у США. 

Голдтраубе (Goldtraube)

4

Середній

Великий

Солодкий

1,5-2 м

Сильнорослий

Висока

Голдтраубе є німецьким аналогом популярної  щиткової чорниці. Ягоди середнього розміру, темно-фіолетового кольору. Плоди соковиті, солодкі і смачні та дозрівають з кінця липня до кінця серпня. Ця рослина стане не тільки їстівною частиною вашого саду, але і декоративним елементом, головним чином завдяки жовтогарячим кольорам листя восени. Для регулярної високої врожайністі у якості запилювача слід використовувати ще одну рослину іншого сорту.

Патріот (Patriot)

3-7

Ранній

Великий

Пікантний

1-1,3 м

Середньорослий, широкорозкидистий

5-7

Патріот був виведений для садівників-любителів, які були зацікавлені у холодостійких сортах, що давали б достойний врожай. Низькорослі кущі Патріоту відображають його часткове походження від низькорослих культур. Добре адаптовується до багатьох типів грунтів, а у вологіших грунтах росте краще, ніж інші сорти. Кущі Патріоту створюють відмінний пейзаж із його ефектним білим цвітом навесні, темно-зеленим листям влітку і вогненними жовтогарячими кольорами восени.

Нельсон (Nelson)

3-4

Середньопізній

Великий

Відмінний

1,5-2,1 м

Злегка розлогий

5-7

Даний сорт був виведений шляхом схрещування сортів Блюкроп та Берклі і успадкував смак Блюкропу та гігантські розміри Берклі. Якість плодів дуже хороша. Ягоди тверді. Шрами при зборі ягід – невеликі, колір ягід – темно-синій. Ягоди відносно великі, досить тверді і мають тривалий термін придатності. Плід може бути зібраний вручну або механічним способом.

Чандлер (Chandler)

4-5

Середньопізній

Дуже великий

Відмінний

1,2-1,8 м

Злегка розлогий

Середня

Чандлер відрізняється своїми розмірами і є найбільшою чорницею у світі. Ще одна цікава особливість - це тривалий сезон дозрівання, який щедро забезпечить ваших клієнтів свіжозібраними ягодами протягом 6 тижнів. Солодкі та соковиті, ідеально підходять для випічки. Чандлер дає урожай із середини та аж до кінця сезону. Рослина є надзвичайно декоративною, витривалою і самозапильною. Плодоносить протягом 4 - 5 тижнів.

Елліот (Elliot)

4-7

Пізній

Середній/Великий

Помірно солодкий,  в кінці сезону з кислинкою

1,2-1,8 м

Прямостоячий

Висока

Ягоди достигають в кінці літа.  Пізнє цвітіння дозволяє даному сорту уникати весняних приморозків. Цей сорт користується повагою у фермерів за високу врожайність, морозостійкість та пізній термін достигання. Ягода може мати терпкуватий присмак (навіть при умові повного достигання).

 

Спартан (Spartan)

4-7

Ранній

Великий

Відмінний

1,2-1,8 м

Прямостоячий

Середня

Кущ  досить гарної форми, його дуже смачну ягоду легко збирати.     Але є досить вимогливим  до умов місцезростання,  і потребує легких, добре дренованих грунтів, з високим вмістом органіки.